قابل توجه زنبوردارن اهالی دهکده توریستی انار

تلفن‌های همراه قاتل زنبورهای عسل

 

تا زمانی که تلفن‌های همراه در نزدیکی کندوی زنبور عسل فعال باشند آنها به هیچ وجه به کندوی خود باز نمی‌گردند.
بررسی‌های یک محقق سوئدی نشان می‌دهد تلفن‌های همراه تأثیرات منفی جدی‌ای روی زنبورهای عسل دارند و قاتل این حشرات مفید محسوب می‌شوند.
گرده افشانی بذر 70 محصول از 100 محصول غذایی اصلی جهان توسط زنبورهای عسل انجام می‌شود و لذا کم شدن و مرگ و میر زنبورهای عسل تأثیر منفی جدی بر میزان دسترسی انسان به مواد غذایی خواهد داشت.
بر اساس تحقیقات دانیل فاورو در مؤسسه فدرال فناوری سوئیس، سیگنال‌های ارسال شده از سوی تلفن همراه باعث گیج شدن زنبورهای عسل شده تا بدان حد که آنها راه بازگشت به کندوی خود را گم کرده و در نهایت بر اثر گرسنگی و گم شدن توان خود را از دست داده و تلف می‌شوند.
فاورو و تیم همکار او 83 آزمایش را برای بررسی واکنش زنبورهای عسل به دکل‌های تلفن همراه و سیگنال‌های ارسالی توسط این وسیله انجام داده‌اند که نشان می‌دهد در زمان برقراری تماس تلفن همراه، اختلال در عملکرد زنبورهای عسل 10 برابر می‌شود.
استفاده از تلفن همراه در نزدیکی کندوی زنبورهای عسل باعث می شود که آنها این مکان را ترک کرده و در هوا پراکنده شوند. تا زمانی که تلفن‌های همراه در نزدیکی کندوی زنبور عسل فعال باشند آنها به هیچ وجه به کندوی خود باز نمی‌گردند.
این محقق خواستار ایجاد مراکز پرورش زنبور عسل در نواحی دور افتاده شده تا زنبورهای عسل به هیچ وجه تحت تأثیر نامطلوب تشعشعات تلفن همراه قرار

/ 0 نظر / 8 بازدید